זורם עם הזמן: סיפורו הבלתי ייאמן של נחל הירקון / מעריב 20.01.15
ינואר 20, 2015
מהמייסדים הראשונים שהתיישבו לידו וחטפו קדחת, דרך אסון המכביה והנזק האקולוגי ועד לשיקום ההיסטורי שהציל אותו. כתבה מיוחדת לרגל שידור הסרט הדוקומנטרי "פתלתל" שיצרו אבי בלקין ואבי לוי.
על הגדה הדרומית של הירקון ניצבת אבן כורכר לא גדולה, שעליה לוח שיש שבור בקצהו, שכיתובו נמחק. זוהי אנדרטת הירקונים, שמספרת סיפור קצת נשכח מראשית ההתיישבות בארץ ישראל, על אנשים שרצו להיטמע עם הטבע ובכך אולי להתמזג עם הארץ המובטחת.
רשות נחל הירקון מבצעת בימים אלה עבודות פינוי משקעים, לטובת הציבור הרחב, בתוך הנחל, במקטע שבין גשר הברזל (רחוב אבן גבירול בתל אביב) וביןנקזמגרשהחניהמולרחוב ירמיהובתלאביבוכן, במעגנהשלמרכזדניאללחתירה. ציבור החותרים והשייטים מתבקש לחתור רק בנתיב השייט המוגדר. תודה על ההבנה.